Биографија      Библиографија      Избор на трудови публикувани од Славе Катин     Симпозиуми, конференции
   
english
 
                 İngilizce, genelde "Geleceğin Dili" olarak adlandırılan diller arasinda yerini korumuş, bilimde, teknikte, diplomaside, iş dünyasında en çok kullanılan dil olmuştur. Bu yüzden sadece egemen olduğu bölgelerde değil her medeni ülkede okunan dildir. Bilimsel ve uzmansal edebiyatin yanısıra dünya edebi ürünlerinin de büyük bir bölümün bu dilde yayınlanmaları tesadüf değildir.

                 Hadi İngilizce ve Makedonca öğrenelim - resimli sözlük, Türkçe, İngilizce ve Makedonca sözlük biliminde (leksikolojide) mevcut boşluğun giderilmesi, mütevazi fakat bu dillerin önemli söz fonuyla ahalinin birçok tabakasına ulaşabilmesi için hazırlanmıştır. Gezegenimizin çeşitli bölgelerinde elektronik yayin araçlarıyla bize ulaşan değerin sürekli iletişimiyle, anaokul, ilk, orta ve yüksek öğrenci mensuplarından başlayarak çalışan ve emekli vatandaşlara kadar herkeze dünya kavramlarını zenginleştirmede yardımcı olacaktır.

                 Böyle popüler varyantlı sözlüğün görevi bu dillerin başlangıç kursu olmaktadır. Çünkü içerdiği söz fonuyla ilgilenenleri zengin Türk, İngiliz ve Makedonca dil hazineleriyle tanıtacaktır. Ayrıca her gün dünyanın dört bir yanında meydana gelen olaylar ve durumlar, çeşitli belirtiler hakkinda bilgilenme ile bilgilerini genişletmekte hareket ettirici olacaktır. Tabi ki bu tür denemeler Türk ve Makedon dillerinin mükemmelliğini sağlıyacak. Kültürlerin çok tabakalı değerlerini genelleştirme derecesine kadar zenginleşmeleri konusunda katkıda bulunacaktır. Sözlü görsel bileşimi bu amaca ulaşmanın en iyi yoludur.

                 Sözlüğün sonunda Türkçe-İngilizce - Makedonca; İngilizce - Makedonca - Türkçe ve Makedonca -İngilizce-Türkçe sözlerin kondeksi alfabe sırasıyla verilmiş aranan sözler ise sayfa numaralarına göre kolayca bulunabilir.

                 Bu sözlükle çalışmak mutluluk verecek, hayalimizi daha güzel ve daha mutlu kılıp yeni ufuklar açacak düşüncesindeyiz.
Müellifler